چگونه وارد اکسپلور اینستاگرام شویم؟

اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در facebook
قرار گرفتن در اکسپلور اینستاگرام یا همان سرچ اینستاگرام با اینکه بیش از ۹۵ میلیون عکس در روز منتشر میشود، سخت است اما غیر ممکن نیست. آسان ترین مکان برای ارتباط با کاربران اینستاگرام است، زیرا تعداد این کاربران به حدود یک میلیارد نفر می‌رسد.با داشتن چشم‌اندازی روشن در مورد بازار هدف خود، انتخاب هشتک مناسب، درگیر کردن دنبال کنندگان، بهینه‌سازی مطالب خود و انتشار آن در زمان مناسب می توانید پیج خود را در اینستاگرام بدون اینکه هزینه ای برای تبلیغات بپردازید تقویت کنید.

قرار گرفتن در اکسپلور اینستاگرام

اکسپلور چیست و چگونه کار میکند؟

در گذشته از اکسپلور به عنوان صفحه محبوب یاد می‌شد. اکسپلور مجموعه‌ای از بهترین مطالب ارائه شده به قضاوت کاربران و تیم های اینستاگرامی بود، اما امروزه صفحه اکسپلور برای هر کاربر متفاوت است، محتوایی که به شما نشان داده میشود مرتبط با محتوایی است که با آنها تعامل دارید وهمچنین مرتبط  با افرادی است که دنبال می‌کنید. به عنوان مثال: اگر شما حساب های غذایی را دنبال می‌کنید، اینستاگرام متوجه این موضوع می شود و محتویات مربوط به حساب های غذایی مشابهی را که دنبال نمی کنید به شما نشان می دهد، همچنین اگر نمایه پیجی را مشاهده می کنید ولی آن پیج را دنبال نمی‌کنید، پست های آن پیج در صفحه اکسپلور شما نشان داده می شود.

 

8 نکته بسیار مهم برای ورود به اکسپلور اینستاگرام

می خواهیم در این قسمت به صورت مرحله ای شما را با نحوه ورود به صفحه اکسپلور اینستاگرام  آشنا کنیم.

1. پروفایل شما باید عمومی باشد.

اگر پروفایل خصوصی در اینستاگرام دارید، در صفحه اکسپلور کسی ظاهر نمی شوید و از این گذشته یک حساب خصوصی توسط افراد غریبه پیدا نمی شود و محتوای شما برای هر کسی که دنبال شما نیست پنهان است، پس پروفایلتان را عمومی کنید.

پروفایلتان را عمومی کنید

2. مخاطب هدف خود را بشناسید.

شما باید محتوایی را منتشر کنید که مخاطبان شما دوست دارند و به آنها پاسخ می دهند. اگر در مورد مخاطبان خود اطمینان ندارید به این سوالات برای تعریف دقیق تر فکر کنید.

مخاطبان شما چه کسانی هستند؟

مخاطبان شما چه کسانی را دنبال می کنند؟

مخاطبان شما به چه چیزهایی علاقه دارند؟

 

3. از استفاده از هشتگ ها و برچسبها غافل نشوید.

هشتگ ها به کاربران کمک می کنند تا مطالبی را پیدا کنند که در مورد نیاز هایشان صحبت می‌کند و این مورد مستقیماً از شانس شما برای حضور در اکسپلور استفاده می‌کند. تحقیقات نشان داده است که هر پست با حداقل یک هشتگ ۱۲.۶ درصد بیشتر از پست هایی که هشتگ ندارند دیده شده است. اگر برای تصویر و ویدئویی که ارسال میکنید برای هر فرد، مارک، مشاغل و مکان‌هایی که در بخشی از آن پست هستند برچسب گذاری کنید، نه تنها دنبال کنندگان شما در مورد آنچه در تصویر است می‌توانند اطلاعات بیشتری کسب کنند، بلکه پست شما به صفحه اعلان کسانی که برچسب شده اند نیز نشان داده می‌شود.

 

4. با دنبال کنندگان اینستاگرام خود تعامل داشته باشید.

عامل اصلی موفقیت در اینستاگرام تعامل است و تعامل اولین قدم برای به نمایش گذاشتن مطالب در اکسپلور است. تعامل خوب با مخاطبان به ایجاد وفاداری به برند شما کمک می کند، در نتیجه هر چه لایک و کامنت بیشتری دریافت کنید راحتتر به  اکسپلور راه پیدا می کنید. به این نکته توجه کنید که کامنت گذاشتن به عنوان تعامل ،بهتر و واقعی‌تر از لایک کردن است.

با خرید فالوور اینستاگرام و افزایش فالوور واقعی، میتوانید لایک و کامنت بگیرید و در نتیجه میزان نرخ تعامل را بالا ببرید و به  همین راحتی به اکسپلور اینستاگرام بروید.

افزایش فالوور ایتستاگرام

5. مطلوب ترین زمان ها را برای انتشار پست انتخاب کنید.

تحقیقات نشان داده است که انتشار محتوا در زمان مناسب عملکرد بهتری را نشان داده است. بهترین زمان ارسال پست در اینستاگرام صبح خیلی زود (حوالی ساعت ۵ صبح)، قبل از شروع روز کاری( قبل از ساعت ۹ صبح)، حدود ساعت نهار، بعد از ظهر (۳ تا ۴ بعد از ظهر)، عصر( ۵ تا ۷ عصر)می باشد.

 

6. تگ کردن موقعیت مکانی به شما کمک میکند.

پست شما برای کاربرانی که بر اساس مکان جستجو می‌کنند نمایش داده می شود، اگر پست هایتان مورد علاقه مخاطب قرار بگیرد شما را فالو میکند، هرچه این مکان ها از محبوبیت بیشتری برخوردار باشند شانس بیشتری برای دیده شدن دارید.

 تگ کردن موقعیت مکانی

7. از فالوورهایتان بخواهید که پست هایتان را لایک یا ذخیره کنند و یا برایتان کامنت بگذارند.

با خلاقیت می توانید آنها را سرگرم کنید. کپشن هایی مانند: اگر جمعه ها را دوست دارید دوبار ضربه بزنید، یا تفریح مورد علاقه شما در روز جمعه چیست؟نظرتان را کامنت کنید.

لایک و کامنت

8. از داستان ها (story) و ویدئوهای طولانی (IGTV)  و live فراموش نکنید.

به نظر می‌رسد اینستاگرام در حال رشد داستان های بیشتر و فیلم های  IGTV  و live است، زیرا این فرم محتوا محبوبیت زیادی پیدا کرده است پس از این 3 گزینه به هیچ وجه فراموش نکنید.

ویدئو های طولانی یا همان آي‌جی تی ویلایواستوری

نتیجه گیری

 اگر اینستاگرام بخشی از استراتژی بازاریابی کسب و کار شماست، هدف شما باید گذاشتن عکس در سرچ اینستاگرام باشد و در کل انتشار محتوا در اکسپلور اینستاگرام می تواند به شما در افزایش فروش و دیده شدن بیشتر کسب و کار شما کمک کند. با رعایت نکته‌های گفته شده می توانید  اینستاگرام خود را تقویت و به راحتی به اکسپلور راه پیدا کنید.

0 0 vote
Article Rating
Javad Yasemi
Javad Yasemi
خبرنامه

میخواهید اخبار ویژه برای شما ارسال شود؟ شماره خود را ارسال کنید.d

Subscribe
Notify of
guest
4 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
بیتا رحمانی
بیتا رحمانی
1 year ago

سلام میخواستم بپرسم چجوری میشه موقعیت مکانی رو تگ کرد ؟

Nahal
Nahal
1 year ago

Kheili khob bod😺😽