چرا اینستاگرام لایک ها را حذف می کند؟

اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در facebook
احتمالاً شنیده اید که اینستاگرام لایک ها را حذف می کند. قبلاً در چند کشور از جمله ایالات متحده و استرالیا اجرا شده است.
 اما تعجب نکنید اگر متوجه شوید که دیگر نمی توانید لایک های کسی را ببینید.
دلیل اصلی این اتفاق این است که ببینید آیا بر سلامت روان و رفاه کاربر تأثیر می گذارد. اینستاگرام قرار است مکانی اجتماعی برای خلاقیت و اجتماع باشد. با این حال ، در سال های اخیر، محیط در برخی از جوامع سمی شده است و بر سلامت روان بسیاری از افراد تأثیر منفی می گذارد.
پنهان کردن موارد لایک امیدوار است که فشار افراد را در هنگام تلاش کاهش داده و تعامل آنها را افزایش دهد. همچنین باعث می شود مردم از مقایسه خود با افراد دیگر جلوگیری کنند.
پنهان کردن تعداد لایک های اینستاگرام
پنهان کردن تعداد لایک های اینستاگرام

 

چرا اینستاگرام لایک ها را حذف کرد؟

دلیل اصلی اینستاگرام برای پسندیدن لایک ها تغییر جهت از میزان لایک گرفتن افراد است. در عوض، اینستاگرام می خواهد بدون نگرانی از فشار رقابت، روی پست های دوست و خانواده خود تمرکز کنند.
با فشار کمتری برای تحت تأثیر قرار دادن، امیدوارم تمرکز بر روی آنچه باید ایجاد شود بیشتر از اینکه چگونه بهترین دسترسی را داشته باشد. در واقع، بسیاری از افراد این مورد جدید را به Instagram اضافه می کنند!
بسیاری از مردم اینستاگرام را به دلیل پیوند آن با سلامت روان جوانان انتقاد می کنند. در حالی که آنها کارهای زیادی برای ایجاد ثبات در سیستم عامل خود انجام داده اند، قطعاً حذف لایک یکی از موارد مهم است!
ماموریت اصلی اینستاگرام هنگام شروع این کار بستری برای بیان خود و خلاقیت بود. بسیاری از سیستم عامل های دیگر وجود ندارد که در آن شما می توانید یک جامعه کامل را پیدا کنید که لذت بردن از صحبت کردن در مورد موارد خاص مانند گیاهان داخلی را داشته باشد. صرف نظر از علاقه شما در اینستاگرام جایی برای همه وجود دارد!
اینستاگرام به دلیل تبدیل شدن به مکانی جعلی مورد انتقاد قرار گرفته است. افراد برای جستجوی پسندیدن، تصاویر صحنه ای را ارسال می کنند. برای بسیاری از مردم، آنها فکر می کنند که اینستاگرام به مکانی خیالی تبدیل شده است. در حقیقت، مطالعاتی انجام شده است که نشان می دهد بسیاری از جوانان بیش از 10 هزار دلار صرف این می کنند که خانه یا اتاق خواب خود را “شایسته اینستاگرام” کنند. اینستاگرام به شدت با افسردگی و اضطراب مرتبط است، از این رو لایک ها حذف می شوند.

 

جوانب مثبت حذف لایک های اینستاگرام

گرچه انتقادات زیادی وجود دارد، خلاص شدن از لایک در اینستاگرام نکات مثبت زیادی دارد.
در حال حاضر، برای مارک ها، اینفلوئنسرها و عموم اینستاگرامرها، فشار برای ارسال بسیار زیاد است. به خصوص با الگوریتم مورد علاقه کسانی که بیشترین پست را ارسال می کنند. فشار ممکن است در بعضی مواقع طاقت فرسا باشد.
حذف لایک های اینستاگرام، جنبه رقابتی موجود در بسیاری از جوامع اینستاگرام را از بین می برد.
وقتی شروع به کار کرد که به اشتراک گذاشتن موضوعات علاقه مردم علاقه مند است، به اخلاق اصلی اینستاگرام برمی گردد.
امیدوارم افراد به جای دریافت لایک، برای سرگرمی پست ارسال کنند.
مطالعاتی وجود دارد که نشان می دهد این ارتقا اینستاگرام در حذف لایک ها در واقع برای سلامت روان مفید است. البته این مهمترین چیز بیش از همه است.

 

جوانب مثبت حذف لایک های اینستاگرام
جوانب مثبت حذف لایک های اینستاگرام

جوانب منفی حذف لایک های اینستاگرام

مطمئناً، با هر بروزرسانی اینستاگرام شکایاتی به وجود می آید. در واقع، مواردی که همراه با این ارتقا هستند بسیار معتبر هستند.
اول، لایک ها افت می کنند. اگر لایک ها افت کنند، فالوور کاهش می یابد. در صورت کاهش فالوور، به دست آوردن فالوورهای جدید سخت خواهد بود، به این معنی که رشد اینستاگرام شما حتی از همیشه سخت تر خواهد بود!
مطالعه ای که توسط HypeAuditor انجام شد نشان داد که اینفلوئنسرها با 5000 تا 20000 فالوور پس از ارائه به روزرسانی جدید، 15٪ لایک خود را از دست دادند. اگر
اشکال بزرگ دیگر این است که شما همچنان می توانید موارد پسندیده خود را مشاهده کنید. اگر شما عادت دارید 1000 لایک بگیرید اما اکنون ناگهان 500 لایک دارید، این ممکن است بر سلامت روان شما نیز تأثیر بگذارد. به طور خاص، اگر شغلی هستید که سعی در فروش محصول دارید. با حذف لایک ها، کالای شما اکنون فقط به درصدی از مشتریان معمول شما رسیده است.
جوانب منفی حذف لایک های اینستاگرام
جوانب منفی حذف لایک های اینستاگرام
نظر شما در مورد حذف لایک توسط اینستاگرام چیست؟
آن را با ما به اشتراک بگذارید!
0 0 vote
Article Rating
Javad Yasemi
Javad Yasemi
خبرنامه

میخواهید اخبار ویژه برای شما ارسال شود؟ شماره خود را ارسال کنید.d

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments