بهترین کال تو اکشن برای اینستاگرام

اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در facebook

 

کال تو اکشن یعنی فراخوان عمل یا فراخوانی برای اقدام که به اختصار CTA نوشته می شود. call to action بخشی از پیام بازاریابی است که شخص را ترغیب می کند تا عمل مورد نظر را انجام دهد، به عبارت دیگر کال تو اکشن یک اصطلاح بازاریابی است که به مرحله بعد اشاره دارد.

کال تو اکشن ها می توانند ارتباط مستقیمی با فروش داشته باشند. هدف از این اقدام، ترغیب بازدید کننده به انجام عملی خاص براساس پیام است که می‌تواند شامل خرید، تماس با ما، اشتراک گذاری، بارگذاری و غیره باشد.

اهمیت کال تو اکشن

چرا CAll to action مهم است؟

این استراتژی مستقیماً به شما  کمک می کند تا بازدید کنندگان خود را از این طریق مستقیما به عمل مورد نظرتان راهنمایی کنید. یک کال تو اکشن موثر باعث جلب توجه بازدیدکنندگان و در نهایت افزایش فروش میشود.

نحوه اضافه کردن Call to Action به پروفایل اینستاگرام

نحوه اضافه کردن Call to Action به پروفایل اینستاگرام

 1. اطمینان حاصل کنید که پروفایلتان تجاری است. فقط پروفایل های تجاری می توانند دکمه های CTA اضافه کنند.
 2. به صفحه نمایه خود بروید و روی “ویرایش نمایه” ضربه بزنید.
 3. از طریق فهرست، “اطلاعات کسب و کار” را پیدا کرده و روی “گزینه های تماس” ضربه بزنید.
 4. به دکمه “افزودن یک عمل” بروید.
 5. شریکی را که با او کار می کنید انتخاب کنید.
 6. آدرس صفحه یا حساب خود را در وب سایت شریک وارد کنید.
 7. روی “ارسال” ضربه بزنید.

در صفحه “گزینه های تماس” همچنین می توانید دکمه های تماس با تلفن (برای تماس / متن) یا ایمیل (برای ایمیل) را اضافه کنید. پس از تنظیم صحیح تنظیمات، دکمه تحت عنوان برجسته Stories در نمایه شما قابل مشاهده خواهد بود.

هر زمان که کاربر دیگری روی آن ضربه بزند، صفحه شما را در مرورگر خود یا یک برنامه خارجی متصل به خدماتی که دکمه عمل شما به آن متصل است، باز می کند.

بهترین کال تو اکشن ها

5 تا از بهترین کال تو اکشن های اینستاگرام

 1. ثبت نام رایگان >>> “ثبت نام رایگان” یک CTA بسیار مستقیم است که انتظارات بازدید کنندگان شما را برآورده می کند و به آنها می گوید بعد از ایجاد یک حساب کاربری قادر به استفاده از خدمات خواهند بود.
 2. تماس با فروشنده >>> این CTA  به مردم امکان می دهد كه از طریق گپ، تماس یا قرار ملاقات مستقیماً به یك شخص فروش وصل شوند.
 3. بیشتر بدانید >>> داشتن CTA “بیشتر بدانید” برای بازدید کنندگان تان، می تواند آنها را به صفحه ای سوق دهد تا در آنجا اطلاعات بیشتری کسب کنند.
 4. بیشتر ببینید >>> در این کال تو اکشن افراد را به صفحات جزئیات محصول یا حتی مواردی مانند منوهای رستوران می فرستید.

 5. اکنون خرید کنید  >>> بعضی اوقات کال تو اکشن، بهتر است مستقیم باشد. وقتی بازدید کننده روی “اکنون خرید کنید” کلیک می کند، می توان بسیاری از تعهدات در خرید تجارت الکترونیک را برطرف کرد.

انواع کال تو اکشن ها

 

 

4 روش برای طراحی کال تو اکشن جذاب

 1. پیدا کردن آن را آسان کنید تا از لینک های دیگر جدا شود. >>> از رنگ های جسورانه ای استفاده کنید که از رنگ های پشت زمینه متمایز است،از رنگ هایی استفاده کنید که هرگز در هیچ جای دیگری از صفحه استفاده نکرده اید. فضای سفید زیادی در اطراف آن بگذارید.
 2. از کلمات مختصر و عمل گرا استفاده کنید. >>> تماس شما برای اقدام نباید بیش از پنج کلمه باشد.
 3. از گفتار شخص اول استفاده کنید. >>> تحقیقات نشان می دهد که این کار افزایش کلیک را در بردارد. به عنوان مثال، “ایجاد حساب من” مؤثرتر از “ایجاد حساب خود” است
 4. کال تو اکشن را در صفحه مناسب قرار دهید. >>> شما باید CTA خود را در صفحه درست و منطبق با تصمیم مشتری قرار دهید. به عنوان مثال، وقتی مشتریان وب سایت شما را مرور می کنند، برای تبلیغات یا فروش از دکمه “اکنون ثبت نام کنید” استفاده کنید، وقتی شخصی در حال مشاهده یک محصول و آماده خرید است، “افزودن به سبد خرید” خیلی خوب کار می کند. از یک CTA “مشترک” یا “اشتراک” در  صفحه خود استفاده کنید تا افراد تشویق شوند تا تجربه خود را به اشتراک بگذارند.

طراحی کال تو اکشن جذاب

 

 

نتیجه گیری در مورد کال تو اکشن ها

شما می خواهید مشتریانتان چه کاری انجام دهند؟ بسته به آنچه که شما می خواهید به انجام برسانید، ایده هایی برای کال تو اکشن نام برده شد. همانطور که گفتیم کال تو اکشن ها افزایش فروش را در پی دارند. امیدوارم با استفاده از بهترین های آنها در کسب و کارتان موفق باشید. برای بررسی و تحلیل اکانت اینستاگرام خود می توانید به صفحه بهترین پنل فالوور بروید.

0 0 vote
Article Rating
Javad Yasemi
Javad Yasemi
خبرنامه

میخواهید اخبار ویژه برای شما ارسال شود؟ شماره خود را ارسال کنید.d

Subscribe
Notify of
guest
4 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kami_zed
Kami_zed
1 year ago

خیلی مقاله جذاب و خوبی ارائه دادید .خسته نباشید 👍🏻🤩

هلن
هلن
1 year ago

خیی خوب و قشنگ بود آفرین👍🏻❣