چگونه میزبان اولین مسابقه اینستاگرام خود باشیم؟

اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در facebook
آیا تا به حال یک مسابقه اینستاگرام دیده اید و آرزو کنید که کسی باشید که برنده آن همه جوایز رایگان جذاب باشید؟ مسابقات اینستاگرام یک روند عظیم در بین حساب های تجاری و تأثیرگذار در همه جا است. این یک روش جالب و هیجان انگیز برای جذب پیروان خود با حساب اینستاگرام خود است. مسابقات اینستاگرام می تواند تعداد فالوئرهای شما را به میزان قابل توجهی بالا ببرد، پیروان وفاداری را به خود جلب کند و تجارت شما را ارتقا دهد.

 

مسابقات اینستاگرام چیست؟

مسابقات اینستاگرام را معمولاً Giveaway نیز می نامند. مسابقات مخصوص اینستاگرام نیست. در حقیقت، مسابقات و نمایش های تبلیغاتی در YouTube و Twitter نیز بسیار محبوب هستند. اما در این مقاله، ما به طور عمده قصد داریم به رقابت در اینستاگرام بپردازیم.
مسابقات اینستاگرام توسط یک کاربر اینستاگرام میزبانی می شود که آن را با ارسال یک پست شروع می کند. این پست شامل مؤلفه هایی از قبیل: برنده در صورت پیروزی چه چیزی دریافت می کند، نحوه ورود و زمان اعلام برنده. تصویر موجود در پست باید تصویری از جایزه (های) برنده باشد. عنوان باید شامل تمام اطلاعات مربوطه باشد تا پیروان بدانند چگونه وارد شوند.
به یک برنده خوش شانس (یا در صورت انتخاب چندین برنده) موارد وعده داده شده از مسابقه اینستاگرام شما ارسال می شود. با این حال، بسیاری از اینستاگرامرها تعجب می کنند که آیا سرمایه گذاری برای ارائه چیزهای رایگان ارزش آن را دارد؟ ما معتقدیم که به دلایل بسیاری مسابقات Instagram بسیار جذاب هستند. به خواندن ادامه دهید تا بدانید چرا!

 

مسابقات اینستاگرام
مسابقات اینستاگرام

چرا میزبان مسابقات اینستاگرام هستیم؟

اول از همه، مسابقات اینستاگرام سرگرم کننده است! این یک روش عالی و نسبتاً آسان برای بازاریابی کالاهای خود و گسترش شناخت برند است. ثانیا، فرصتی است که پیروان شما می توانند چیزی را به صورت رایگان برنده شوند.
مطمئناً، از دست دادن قسمت کمی از موجودی کالاها برای شما هزینه در بر خواهد داشت، اما این باعث افزایش شناخت برند شما می شود زیرا یک مسابقه کاملاً منظم در اینستاگرام منجر به نرخ تعامل بالا خواهد شد. در واقع، به احتمال زیاد بازدید بیشتری به وب سایت خود خواهید داشت!
مسابقات اینستاگرام نیز در افزایش فالوور های شما بسیار مؤثر است! بسیاری از مسابقات اینستاگرام، کاربران را مجبور می کنند حسابی را که میزبان این مسابقه است دنبال کنند. به این ترتیب، دنبال کنندگان بیشتری را جذب می کنید که به حساب شما علاقه مند هستند. بسیار ممکن است که شما فقط به دلیل میزبانی یک مسابقه اینستاگرام بسیاری از دنبال کنندگان وفادار جدید را جذب کنید.

 

6 مرحله برای میزبانی اولین مسابقه اینستاگرام خود

ایجاد یک مسابقه بی نقص اینستاگرام به برنامه ریزی، زمان و تحقیق نیاز دارد. برخی از سوالات ممکن است بخواهید در نظر بگیرید:
 1. چه چیزی را به پیروانم هدیه خواهم داد؟
 2. چقدر باید برای جوایز هزینه کنم؟
 3. مسابقه چه مدت طول می کشد؟
 4. شرایط ورود به چه شرایطی باید باشد؟
قبل از ارسال پست اینستاگرام، این سوالات را در نظر بگیرید. با آن خلاق باشید!
ما 6 مرحله برای میزبانی اولین مسابقه اینستاگرام شما ارائه داده ایم.

 

میزبانی مسابقه اینستاگرام
میزبانی مسابقه اینستاگرام

مرحله 1: بفهمید چه چیزی را باید برای جوایز انتخاب کنید.

کشف اینکه چه چیزی را باید بخشید باید اولین چیزی باشد که تصمیم می گیرید. به آنچه پیروان شما می خواهند دریافت کنند، فکر کنید. اگر چیزی را بدهید که پیروانتان آن را دوست ندارند، ورودی های زیادی دریافت نخواهید کرد. در عوض، برخی از این نکات را در نظر بگیرید:
توجه به مشاغل: برخی از محصولات جدید یا پرفروش خود را هدیه دهید. میزبانی محصولات تبلیغاتی برای محصولات خود راهی عالی برای تبلیغات در اینستاگرام است. به احتمال زیاد پیروان فعلی شما از تجارت شما آگاه هستند، پس چرا به آنها فرصت نمی دهید چیزی را بدست آورند؟
کالای حامی مالی را هدیه دهید. بسیار معمول است که اینفلوئنسرها با به دست آوردن حمایت مالی از اینستاگرام خود درآمدزایی می کنند. اگر شرکتی موافقت کرد که به شما اجازه می دهد کالای آنها را در ازای محصولات رایگان تبلیغ کنید، به این سؤال بپردازید که آیا می توانید به عنوان عنصری در پست حمایت مالی شوید.
نکته: اگر میزبان یک مسابقه اسپانسر هستید، مطمئن شوید که محصولات چیزی هستند که فالوور های شما دوست دارند!

 

مرحله 2: ایجاد یک دوره زمانی

قبل از ارسال پست خود، بفهمید که مسابقه برای چه مدت ادامه دارد. مسابقه را خیلی کوتاه نکنید در غیر این صورت تعداد زیادی ورودی نخواهید داشت. از طرف دیگر ، آن را بیش از حد طولانی نکنید! مسابقه ای که برای مدت طولانی برگزار شود احتمالاً توسط فالوور ها فراموش خواهد شد.
با این اوصاف، یک دوره زمانی که به اندازه کافی کوتاه است تا پیروان احساس کنند که کمی عجله دارند اما توجه آنها خیلی کوتاه نیست ایده است. مدت زمان دو هفته باید کافی باشد. برگزاری یک مسابقه اینستاگرام بیش از یک ماه معمولاً بسیار طولانی است.

 

مرحله 3: ایجاد پست

پست اولیه اینستاگرام مرکز اصلی محل برگزاری مسابقه است. تمام اطلاعات در اینجا لیست می شوند و همه مطالب باید در بخش نظرات وارد شوند.
بسیاری از اینفلوئنسرها از طریق عکس های اینستاگرام و پست های استوری، مسابقه خود را تبلیغ می کنند. پست ها باید شامل محتوای زیر باشند:

 

 • تصویری از آنچه اهدا خواهد شد.
 • اختیاری: کلمه “giveaway” یا “مسابقه” برای جلب توجه مردم.
عنوان آن پست باید شامل کلیه اطلاعات مربوطه باشد. مهم است که هیچ اطلاعاتی را کنار نگذارید! برای جلوگیری از سردرگمی پیروان خود، این اطلاعات را به عنوان اضافه کنید:

 

 • آنچه داده خواهد شد
 • نحوه ورود
 • وقتی قسمت اهدا بسته می شود
 • چه زمانی برنده اعلام خواهد شد
 • نحوه اعلام برنده (از طریق DM و غیره)
 • اختیاری: نحوه ایجاد ورودی های اضافی
وقتی پست اولیه مسابقه اینستاگرام را نوشتید، زمان تماشای ورود همه مطالب شما فرا رسیده است!

 

مرحله 4: به اشتراک گذاری مسابقه

هنوز وقت نشستن نیست! به اشتراک گذاری این مسابقه می تواند تعداد بیشتری ثبت نام کند. ورودی های بیشتر منجر به دنبال کنندگان بیشتری خواهد شد! با پیروی از این نکات، ورودی های خود را به حداکثر برسانید:
یادآوری ها را برای دنبال کنندگان خود تنظیم کنید، یادآورها را از طریق داستان های اینستاگرام درباره مسابقه خود ارسال کنید. به این ترتیب، کاربرانی که پست اولیه را مشاهده نکرده اند ممکن است داستان شما را ببینند، بنابراین آنها را مجبور می کنند جلوتر بروند و وارد شوند.
از قوانین ورود به نفع خود استفاده کنید، هر مسابقه اینستاگرام وظایفی دارد که برای ورود به آن باید انجام دهید. غیر معمول نیست که ببینید یکی از قوانین “3 دوست را در این پست نشان کنید” یا “این عکس را برای داستان خود ارسال کنید” اگر این قانون را یک قانون لازم قرار دهید، به طور بالقوه مقدار ورودی ها را چند برابر می کنید!
در این مدت، مدخل های خود را ثبت کنید. اطمینان حاصل کنید که هر شخصی که وارد می شود در مورد پست اولیه اینستاگرام نظر خود را ارائه دهد.

 

مرحله 5: انتخاب یک برنده

پس از پایان مسابقه، نوبت به انتخاب برنده می رسد. اگر اظهار داشته باشید که برنده به طور تصادفی انتخاب خواهد شد، باید از نام یا مولد عدد تصادفی برای انتخاب منصفانه و مربع برنده استفاده کنید.
سایت هایی مانند random.org یا Random Thing Picker را بررسی کنید تا برنده خود را منصفانه انتخاب کنید.

 

مرحله 6: تماس با برنده و ارسال جایزه

آخرین مرحله از نحوه میزبانی یک مسابقه اینستاگرام تماس با برنده از طریق پیام مستقیم اینستاگرام است.
باید آدرس خود را به برنده بگویید. پس از دریافت آدرس، بسته را در اسرع وقت ارسال کنید.
اختیاری: نام کاربری برنده را به استوری اینستاگرام خود ارسال کنید. به این ترتیب، سایر افرادی که وارد آن شدند (متاسفانه) متوجه می شوند که برنده نشده اند.
بعد از اتمام این مرحله آخر، تبریک می گوییم! شما اولین مسابقه موفق اینستاگرام خود را انجام داده اید.
آماده میزبانی اولین مسابقه خود هستید؟
اکنون، شما باید برای میزبانی اولین مسابقه اینستاگرام خود آماده باشید. با جوایز خود خلاق باشید و لذت ببرید!
برای نکات و ترفندهای دیگر برای اینکه اینستاگرام خود را به بهترین شکل ممکن ارتقا دهید، مجله فالولند را دنبال کنید!
0 0 vote
Article Rating
Javad Yasemi
Javad Yasemi
خبرنامه

میخواهید اخبار ویژه برای شما ارسال شود؟ شماره خود را ارسال کنید.d

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments